Kurumsal
Sunum

Önder Lift Çelik, işyerinizdeki yardımcınız...

1977 yılında SAĞLAM HİDROLİK adıyla Turgutlu'da kurulan firmamız, 2004’de yeni bir yapılanmaya girmiş ve ÖNDER LİFT ÇELİK adıyla bugün iki ana sektörde faaliyet göstermektedir. İlk üretimimiz “Hidrolik Garaj Vinci” ile başlamıştır. Piyasa ihtiyaçlarını yakından takip eden firmamız ilerleyen yıllarda üretim çeşidini arttırmıştır. Transpalet ve istifleme makinesini ürünleri arasına ekleyerek kısa sürede pazarın en büyük yerli imalatçısı konumuna gelmiştir. Bu sebeple üretim ihtiyacına cevap veremeyen atölyeden 1991 yılında yeni fabrikasına geçiş yapmıştır.

Kuruluşundan bugüne hep ileriyi ve daha iyiyi hedef alan firmamız 2000 yılında yeni bir üretim alanında da faaliyete başlamıştır. ÖNDER LİFT ÇELİK markasıyla makaslı, eklemi, teleskopik, araç üstü personel platformları, her çeşit makaslı yük platformları, yükleme rampaları, yük asansörleri, transpalet, istif makineleri, endüstriyel çalışma ve depolama ekipmanları olan ; hareketli takım dolapları, çekmeceli takım dolapları, çalışma tezgahları, hareketli takım arabaları, CNC takım dolapları ve mors tutucuları, malzeme ve personel dolapları, servis ekipmanları ve takım asma panosu ve kancaları üretimine de başlayan firmamız kısa sürede aranan marka olmuştur.

Firmamız 2003 yılında teknolojik altyapısını geliştirerek en yeni CAD programlarıyla tasarım ve üretim süreçlerini hızlandırmıştır. Özel üretimleri çok daha kısa sürede ve müşterinin tüm isteklerini karşılar özellikte imal edebilmektedir. Bu sayede müşteri isteklerini kısa sürede karşılamaya başlamıştır. Kalite politikamız olan "maksimum müşteri memnuniyetiyle" müşterilerimizin ihtiyacı olan her türlü ürünü kendi bünyemizde AR&GE çalışmalarımızla dizayn edip üretmekteyiz. Bu sayede kendi sektörümüzde En Büyük Yerli Üretici konumundayız. ÖNDER LİFT ÇELİK; hızlı teslimat ve teknik hizmetleriyle sunduğu doğru, kalıcı ve ekonomik çözümler sayesinde başarıyı yakalamıştır.

Önder Lift Çelik sektöründeki 35 yıllık tecrübesiyle hep önder olmuştur. Önder Lift Çelik Turgutlu'daki tesisinde konusunda uzman personeliyle üretim yapmaktadır. Her türlü ürün imalatını ve satışını, yedek parça hizmetlerini, ve eğitim hizmetlerini kendi bünyesinde müşterilerine sunmaktadır. Üretim çeşidini son yıllarda arttıran firmamız mevcut fabrikada sıkıntı çekmeye başlamıştır. Bu sebeple Turgutlu O.S.B 'de 5000 m2’si kapalı olmak üzere 10000 m2 alana sahip yeni fabrika inşasına başlanmış ve 2008 yılı Haziran ayında modern tesisine taşınmıştır.
Üretim kapasitesini % 100 oranında arttıran firmamız sektöründeki en büyük üretici konumuna gelmiştir.

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden firmamız çağdaş yapının içinde yer almayı başta üst yönetimi ve tüm teknik kadrosu ile kendine bir ilke olarak kabul etmiştir. Asıl amaçlanan düzenli ve programlı bir çalışma ile verimliliği maksimuma ulaştırmaktadır. Bu sebeple firmamız ISO9001 ve CE belgeleri ile kalitesini daha da belirgin bir şekilde göz önüne çıkartmış bulunmaktadır.

Önder Lift Çelik bu anlayış içerisinde kaliteden ödün vermeden ürün çeşitlerini arttırarak ürünlerini yurt dışı pazarına çıkarmayı başarmıştır. Firmamız 2011 yılı itibariyle 24 ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Bu ülkeler arasında Polonya, Almanya, Avrupa ülkelerinin yanında Orta Doğur, Güney Amerika, Türk Cumhuriyetleri ve Orta Asya ülkeleri bulunmaktadır. Bundan böyle de Türk ve Dünya Sanayisinin bütün kesimlerine hizmet vermeyi ve ürünlerini kullanıma sunmayı görev bilip, bundan onur duyacaktır. İstihdamı ile Turgutlu'ya üretimiyle tüm dünyaya faydalı olma çabasındadır. Planlarımız ve projelerimiz hep daha iyiyi hedeflemektedir.