Kurumsal
Sosyal Sorumluluk
TCS LOGO
MYK LOGO
ÖNDER LİFT ÇELİK LOGO

TCS ULUSLAR ARASI BELGELENDİRME HİZ.SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile ÖNDER LİFT ÇELİK MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan :

  • 10UY0002 Makine Bakımcı,
  • 12UY0075 Elektrik Pano Montajcısı,
  • 12UY0083 Metal Kesimci
  • 12UY0084-4 Metal Kesim Operatörü
  • 12UY0086-3 Metal Levha İşleme Tezgâh İşçisi
  • 12UY0087-4 Metal Levha İşleme Tezgâh Operatörü
  • 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı
  • 11UY0013-3 Endüstriyel Boru Montajcısı
  • 11UY0016-4 Kaynak Operatörü

ulusal yeterliliklerinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İŞSİZLİK SİGORTASI FON’UNDAN karşılanacaktır.

ÖNDER LİFT ÇELİK MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile yukarıda belirtilen Ulusal Yeterliliklerde yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki makine ve metal işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikâyet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle ÖNDER LİFT ÇELİK MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Yukarıda belirtilen branşlarda faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Sosyal Sorumluluk Projesi, MYK teşvikleri kapsamında makine ve metal sektöründe çalışan ustaların bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için ÖNDER LİFT ÇELİK MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ., TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş TCS ULUSLAR ARASI BELGELENDİRME HİZ.SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma protokolü imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları TCS ULUSLAR ARASI BELGELENDİRME HİZ.SAN. TİC. LTD. ŞTİ. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve çift dilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Başvurularınız hakkında detaylı bilgi alabilmeniz için :
TCS ULUSLAR ARASI BELGELENDİRME HİZ.SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Tel: +90 216 573 55 53
E-Posta: info@tcscert.com
Web: https://www.tcscert.com